Nové DIGI-CZ

Od ledna 2018 je e-shop DIGI-CZ přesunut na adresu

www.digi-cz.cz

Obchodně a organizačně tým povede pan Jiří Novotný.

Všem dosavadním zákazníkům a příznivcům děkuji za důvěru.

Bohuslav Partyk

Původní příspěvek z počátku roku 2015:

Po třech letech od zahájení prodeje komponentů pro digitální řízení modelových železnic přichází od letošního ledna k větší změně. Kromě této nové webové stránky se mění i personální složení týmu DIGI-CZ.

Dosavadní provozovatel této služby JUDr. Jan Hlaváček se rozhodl ukončit prodej elektroniky v rámci svého N-šopíku, protože se připravuje na postupné utlumení podnikání a odchod do zaslouženého důchodu. Za jeho dosavadní obětavou činnost mu jistě patří díky všech modelářů kolem vláčků. A věřte, že bez lásky k vláčkům a dobrého vztahu ke kolegům modelářům to nejde. Vzhledem k tomu, že mám zkušenosti s vývojem elektroniky, nabídl mi převod značky DIGI-CZ a celé související činnosti (vývoj, výroba i prodej komponentů).  Nabídku jsem přijal a vznikl tento eshop. Po zkušebním provozu počítáme s jeho plnou funkčností v březnu 2015.

Logo-DIGI-CZ_2-fin-mm_max

DIGI-CZ bude nadále poskytovat především komponenty pro digitální řízení modelové železnice. Dojde k určitému omezení sortimentu, v dosavadní nabídce byly některé moduly, o které byl minimální zájem. Tyto už nebudou nabízeny standardně, ale pro vážné zájemce bude možnost domluvit se na individuálním návrhu a výrobě s jejich autorem. Sortiment bude rozdělen do čtyř kategorií:

1.)    Základní prvky DCC (centrály, zesilovače, ovladače („myši“));

2.)    Komunikační rozhraní s PC nebo sítí;

3.)    Dekodéry pro vozidla a příslušenství;

4.)    Ostatní.

Dojde také k postupnému přepracování veškeré dokumentace, tak aby více vyhovovala běžným uživatelům. A samozřejmě, jak pokračuje vývoj dalších zařízení nebo jejich inovace, přibydou i nové položky. Popis většiny zařízení lze nalézt na stránkách jejich autorů – zejména  http://www.fucik.name/ a http://maximaus.unet.cz/ . Na základě předchozích zkušeností tam, až na výjimky, nehledejte firmware do mikroprocesorů. V minulosti tato možnost byla, bohužel našli se podnikavci, kteří to nevyužívali pro vlastní použití, ale k přeprodeji kopírovaných modulů. Navíc, případnou zákaznickou podporu bezostyšně odkazovali na původní autory. Proto byl již dávněji zastaven i prodej stavebnic a zatím nepočítáme s jeho obnovením. DIGI-CZ se nesnaží být za každou cenu vysoce ziskovým projektem. Když porovnáte ceny profesionálních zařízení a naše, častokrát zjistíte, že naše zařízení dokážou poskytnout stejné, nebo i lepší služby za nižší ceny. Většina konstrukcí vznikla pro vlastní použití a jejich nabídku dalším modelářům bereme často jako přátelskou pomoc. Samozřejmě, náklady se nahradit musí, ale nikdo z autorů zapojení se tím neživí a vývoj má jen jako svého koníčka, byť to často dělá na profesionální úrovni.

Důležité upozornění:

Všechny zde prodávané moduly jsou pouze stavební bloky, vyžadující určité odborné vědomosti a dovednosti. V žádném případě nelze očekávat, že stačí připojit modul ke kolejišti a vše se samo rozjede. Žádný z modulů (až na výjimky) nelze považovat za finální výrobek. Většina vyžaduje nastavení adresy, konfiguraci parametrů pro činnost a další. Předem se ubezpečte, že modul, který jste si vybrali, splňuje vaše požadavky a dokážete ho oživit a nastavit. Nelze očekávat, že někdo z autorů přijede v rámci záruky k vám domů, aby vám modul připojil. Samozřejmě, rádi vám poradíme, nejlépe emailem (nebo podle domluvy i jinak). Více ZDE.

Moduly jsou napájené napětím do 24V, z hlediska platných norem se tedy jedná o bezpečné (malé) napětí. Neprodáváme napájecí zdroje, ty je nutné zakoupit ve specializovaných obchodech.

dvojita-izol

Doporučujeme používat zásadně napájecí zdroje s dvojitou izolací (mají značku dvou čtverců v sobě).

V žádném případě nepoužívejte zdroje, ve kterých není nízkonapěťová strana galvanicky oddělena od strany síťové (zdroje z PC, ale i mnohé zdroje pro notebooky).
Použití takovýchto zdrojů je na kolejišti životu nebezpečné a také může způsobit poškození elektronických obvodů, na které se nevztahuje záruka.

14

 Tak jako všechny součásti modelové železnice ani elektronické moduly nejsou hračkou a nejsou určeny pro děti mladší 14 let.

Bohuslav Partyk

10 thoughts on “Nové DIGI-CZ”

  1. Děkujeme a budeme se snažit důvěru nezklamat. B.Partyk

 1. buongiorno,
  vorrei comprare un GenLi USB Maxi e un Digi-CZ 010 (s88 con sensori di assorbimento)
  Questi moduli sono già montati?
  Quanto costa la spedizione per l’Italia?
  Grazie
  Salvatore Fiore – Italia

 2. ho acquistato genli usb maxi con sensori s88.
  Sono molto soddisfatto.
  Funziona tutto molto bene.
  Ciao dall’Italia.

  1. Překlad:
   Koupil jsem Genli usb maxi se snímači S88.
   Jsem velmi spokojen.
   To vše funguje velmi dobře.
   Dobrý den z Itálie.

   Grazie, Salvatore, un sacco di divertimento.
   (Děkujeme, Salvatore, a přejeme hodně zábavy.)

  1. Dobrý den, pokud se jedná o výrobek DIGI-CZ, pak na info@digi-cz.info.

   Pozn. Nakonec se nejednalo o naše zařízení. Pokud máte problémy se službami kabelové/satelitní tv nebo set top boxy DIGI, obracejte se na vašeho poskytovatele služby. Nejsou to naše výrobky a ani se nezabýváme přijímací technikou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *