Gen-LI USB – maxi

 

GenLI - maxi
GenLI – maxi

DIGI-CZ 017

Komunikační rozhraní sloužící na propojení sběrnice XpressNET™ a zpětné vazby S88-N s USB portem počítače.

Neustále se opakují stejné otázky zákazníků: Jaký je rozdíl mezi GenLI mini, maxi a HSI? Navíc, v minulém roce jsme do nabídky doplnili GenLI Bluetooth a GenLI 101. Takže přehled:

První rozhraní je označované GenLI USB mini (bývalé DIGI CZ 016, nyní už není v nabídce, nahraženo GenLI 101) a je určené k propojení PC a centrály, která má vlastní obvody pro zpětnou vazbu S88, jako je například NanoX-S88 (DIGI CZ 003). Obvody s výstupem S88 slouží pro připojení detektorů obsazení (DIGI CZ 010), resp. nějakých jiných zpětnovazebních obvodů (tedy obvodů, které umožňují do centrály a dále do počítače odesílat např. informace o obsazených úsecích kolejí, informace o poloze výměn výhybek apod.)

Pro modeláře, kteří nemají tento typ centrály, ale používají jako centrálu např. MultiMaus ROCO 10810 a jako zesilovač „kostku“ ROCO 10764 – tedy nemají k dispozici vstup signálu S88 – je určené rozhraní GenLI USB maxi (DIGI CZ 017). Kromě vstupů XPressNet a USB má konektor pro S88-N. Informaci o stavu zpětnovazebních obvodů připojených na tento konektor vysílá přímo do PC.

Rozhraní USB HSI
Rozhraní USB HSI-88

Toto rozhraní bylo navíc inovováno pro využití High Speed Interface-88 (HSI-88) od firmy Littfinski DatenTechnik (LDT). Tím, že nečte všechny detektory obsazení sériově, jako jednoduché S88, ale paralelně vyhodnocuje všechny tři větve S88-N,  je jeho přenos podstatně rychlejší. Celkově dokáže vyhodnocovat až 496 vstupů zpětného hlášení. Nemá však sběrnici XpressNet, takže slouží pouze k přenosu zpětné vazby do PC. Toto řešení je zajímavé pro velmi velká kolejiště, u kterých nám nestačí počet (128) nebo rychlost S88 centrály NanoX-S88. Více informací na http://www.fucik.name/masinky/USB_HSI/ nebo v článku na webu Honzíkovy vláčky. Toto rozhraní není ve standardní nabídce DIGI-CZ, ale je možná jeho výroba na zvláštní zakázku (DIGI-CZ 018).

Pokud chceme modul HSI-88 nebo GenLI-maxi použít s centrálou NanoX-S88, musíme v ní zakázat vyhodnocování S88 a sběrnici S88-N nechat připojenou na GenLI USB maxi ( nebo HSI88). (Vypnutí S88 v NanoX-S88 – popis CV.)

Bezdrátové zařízení GenLI -Bluetooth (DIGI-CZ 102) je podobné, jako GenLi mini, ale odpadá u něj USB připojení a někdy krkolomná konfigurace USB ve Windows. Bližší informace a objednání ZDE.

Poslední z obvodů tohoto určení je GenLi 101 (DIGI-CZ 029). Předností tohoto zařízení je galvanické oddělení obvodů kolejiště od USB vstupu počítače (!!!) a podstatně vyšší přenosová rychlost. Bližší informace a objednání ZDE.

Popis nabídky GenLI USB maxi

Sestavené zařízení na plošném spoji (73 x 80 x 20 mm). Driver (ovládač) pro Windows naleznete na stránce společnosti Microchip.