Dekodér příslušenství pro přestavníky želva

_vyr_491P1100632_1kDIGI-CZ 022

DCC dekodér příslušenství pro přestavník typu Tortoise (želva) je vlastně dekodér příslušenství pouze pro jednu výhybku ovládanou tímto přestavníkem.

 Je osazen odpovídajícím konektorem, do kterého lze nasunout plochý kontakt s osmi ploškami přestavníku Tortoise. K tomuto konektoru je paralelně připojena šroubovací svorkovnice, takže přepínací kontakty přestavníku jsou i nadále dostupné a jsou v nezměněném pořadí. Pouze namísto motorových svorek se připojuje přímo DCC signál.

Stačí připojit vodiče, které jdou z centrály ke kolejím (značené jako J-K nebo C-D), a to tak že vodiče se připojí na krajní svorky dekodéru, jednoduše jeden úplně vpravo a druhý úplně vlevo. Pro více dekodérů se pak provádí rozvod buď do hvězdice – několik párů, které se spojují u centrály; nebo do sběrnice – od jednoho dekodéru k druhému a od něj ke třetímu a tak dále. Vzhledem k malému odběru lze též použít připojení přímo na kolejnice (např. pomocí vývodů na přepínání srdcovky).

 

Výrobek obdržel certifikaci NMRA.

 

Programování a užívání dekodéru je popsáno na webu http://www.fucik.name/masinky/zelva/. Doporučujeme také příspěvek Pavla Mihuly na webu VLAKY TT.

_vyrd11_491P1100630_1k_vyrd12_491P1100631_1k

_vyrd13_491P1100633_1k

Popis nabídky – sestavené zařízení na plošném spoji. Výrobek není běžně v prodeji – pouze na dotaz a zakázkovou výrobu.